modlitwa o wolność od lęku i nienawiści

Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w roku 40. rocznicy męczeństwa Kapłana, zaprasza do podjęcia szczególnej modlitwy o wewnętrzną i społeczną przemianę. Będziemy prosić Boga za wstawiennictwem Męczennika o uwolnienie od nienawiści, lęku, niepokoju, żądzy i chęci odwetu, o zwycięstwo prawdy nad kłamstwem i dobra nad złem w życiu osobistym i społecznym.

Modlitwa trwać będzie 37 tygodni, tyle ile lat żył ksiądz Popiełuszko. Rozpocznie się 28 lutego, w rocznicę pierwszej, odprawionej przez niego Mszy za Ojczyznę. Zakończy się w listopadzie, w miesiącu rocznicy pogrzebu. W tym czasie będziemy modlić się za jego wstawiennictwem i rozważać jego naukę.

W tym czasie zapraszamy do:

– codziennej modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego (tekst modlitwy posiadający imprimatur Kurii Warszawskiej zamieszczony jest poniżej, można go również pobrać w formie PDF)

– odmówienia raz w tygodniu koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do błogosławionego (tekst litanii zamieszczony jest poniżej i dostępny do pobrania w formie PDF)

– przeczytania i przemyślenia raz w tygodniu fragmentu nauczania księdza Jerzego Popiełuszki (teksty rozważań na każdy tydzień dostępne są do pobrania poniżej w formie PDF)

– wyrzeczenia się złych słów, ocen, obmowy, agresji wobec bliźnich i siebie samego co najmniej jeden dzień w tygodniu

– podjęcia uczynku miłosierdzia względem bliźnich będących w materialnej lub duchowej potrzebie

Modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego, różaniec oraz litania przez cały ten czas, codziennie o 21:00 będą odmawiane przy grobie Męczennika przez wiernych (zapraszamy do uczestnictwa bezpośrednio lub w łączności duchowej). Modlitwa będzie odmawiana także podczas każdej Mszy za Ojczyznę odprawianej w kościele Świętego Stanisława Kostki w ostatnie niedziele miesiąca oraz każdego 19. dnia miesiąca podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Zapraszamy parafie, wspólnoty religijne i indywidualnych wiernych z Polski i z zagranicy o przyłączanie się do modlitwy o wolność od leku i nienawiści. Prosimy o poinformowanie Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki o tym, że podążają Państwo wspólnie z nami tą drogą. Informacje i świadectwa można przesłać na adres: muzeum@muzeumkspopieluszki.pl

MODLITWA O WOLNOŚĆ OD LĘKU I NIENAWIŚCI W JĘZYKACH OBCYCH

Fragmenty rozważań wypowiedzi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki do osobistej lub wspólnotowej refleksji

Program duchowy za: https://popieluszko.net.pl/40rocznica/