Keszthely. Ksiądz Jerzy upamiętniony na Węgrzech

6 czerwca w Keszthely na Węgrzech w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Węgrów odbyła się Msza święta dla uczczenia pamięci polskiego męczennika błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Mszę świętą koncelebrowali ks. Zoltán Tál proboszcz parafii Matki Bożej Węgrów w Keszthely i ks. Krzysztof Grzelak SChr. proboszcz Polskiej Parafii Personalnej na Węgrzech. W swoim kazaniu ks. Zoltán Tál nawiązał do bohaterskiego oporu, jaki stawiał ks. Jerzy Popiełuszko, prawdziwy człowiek opowiadający się za wiarą, wolnością i sprawiedliwością. Poniósł męczeńską śmierć za nas wszystkich, Węgrów i Polaków.

Po Mszy świętej proboszcz z Keszthely przedstawił biografię Księdza Męczennika, jego przesłanie i wyraził radość, że mogliśmy w keszthelyskim kościele włączyć się w obchody Roku ks. Popiełuszki i upamiętnić tego nadzwyczajnego człowieka , żołnierza Chrystusa. Po wykładzie dr Géza Cséby – były konsul honorowy RP – przeczytał po polsku i węgiersku – we własnym tłumaczeniu – wiersz Jerzego Fryckowskiego pt. „List Jerzego Popiełuszki do matki”.

Na koniec zostały złożone kwiaty przy obrazie ks. Jerzego Popiełuszki w kościelnej kaplicy św. Anny. Wydarzenie uświetniła obecność pani Katarzyny Ratajczak-Sowy radcy, kierownika Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP w Budapeszcie.

Info za PAI.

http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=34128&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR35U6qa4rFHbDgl05ym4uTfWsGnAfJnG8ucyi4028OV4u-JfbShRxq3TNw_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *